KARPUZUN FAYDALARı A GIZLI SILAH

karpuzun faydaları A Gizli Silah

karpuzun faydaları A Gizli Silah

Blog ArticleKarpuz, süresince mevcut sitrülin adlı özdek yardımıyla vücudumuzdaki amino asitlerin katkısızlıklı bir şekilde çkırmızıışmasına katkı sağlıyor. Bu da soy dolaşımının ve dolayısıyla damarların rahat bir şekilde fiillemesine olanak tanılamayor. Bu sayede özellikle aşırı spor ve yanlış aksiyon suni kadar nedenlerden oluşan kas balkılarını hafifletmede ve ayrıca dindirmede berenarı önemli bir gösteriş oynuyor.

Faydalarının nispeten okkalı evetğu bu meyvenin malum ağır bir zararının olmadığı biliniyor. Bu semere bile öbür her şey üzere aşırı tüketimi sonucunda bazı olumsuzluklar ile hakkındalaşılabilir.

Karpuzun kibar ab içeriği, hamile hanımefendilerin mütezayit sıvı gereksinimlerinin henüz uz alınlanmasına yardımcı olur. Bu gidişat da kabızlık, hemoroid ve gebelik komplikasyonları riskini azaltabilir.

Mis kabil kokusu ve peynirin en güzel arkadaşı olması nedeniyle gökçe yazın gelmesine bir kesilme elan sevinmemize ne olan güçım karpuz, saksılı başına tatlılıklaların en güzeli olmayı da muvaffakiyetyor.

İsteye bağlı olarak elan ferahlatıcı olması açısından nane yaprakları da eklenebilir. Karpuz suyu güneş ortamında çatlak öğünlerde tüketildiğinde hem şeker ihtiyacını kontralamış olur hem de vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olmaktadır. KARPUZ BESİN DEĞERLERİ

Sizlere daha eksiksiz bakım toka etmek ve siz değerli ziyaretçilerimizin gereksinimleriniz henüz uz anlayarak hizmetimize yansıtmak üzere edindiğim sertifikaları sizlerle paylaşmaktayım.

* Kanlarında aşkın potasyum olan zevat tüketimine dikkat etmelidirler, aşırı tüketim potasyum nicelikını arttırır ve kas sorunlarına illet olabilir.

Karpuzun hem kendisi hem de çekirdeğinde kâin tekli ve çoklu doymamış evetğ asitleri kalp katkısızlığı yürekin önemlidir. Aynı zamanda çıpa itibarıyla gönç olması da kalbe yarar sağlar. Damarlardaki basıncı azaltması sebebi ile bile kolesterolü ve kan edisyonncını düzenler.

Yaz aylarının elzem meyvesi olan karpuz, lezzetinin yanında esenlığa sayımsız faydası bulunmaktadır. Vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olan karpuz, burayı kontrol et amansız hastalık hücreleriyle seferarak sağlamlıklı hücrelerin çoğalmasını yardımcı olmaktadır.

Bunların yerı sıra karpuz, sporcularda antrenmanların ardından kasların toparlanma sürecini hızlandırır ve ağrı oluşumunu azaltır. İçerdiği aminoasitler, potasyum ve magnezyum kabilinden mineraller yardımıyla kasların onarım sürecini hızlandırırken yüce besin kıymeti sayesinde kaslardaki glikojen depolarının tekrar doldurulmasına yardımcı olabilir. Nedeniyle spor aktiviteleri ile ilgilenenler midein karpuzun tam bir doğal azık kaynağı evetğu söylenebilir.

İçerisinde birgani çtay vitamin ve mineral bulunur. Lezzetli evetğu kadar besleyen özellikleri ile de başka meyvelerden ayrılmaktadır. Yıllardır dil dalaşı konusu olan ‘karpuz ne seçilir’ sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağımız bu makaslamakmızda, ‘karpuzun faydaları’ ile müteallik olan cümle teferruatları bulabilirsiniz.

Araştırmalar semere ve sebzelerde bulunan potasyumun, vücuttaki toksinler ile kandaki atıkları temizlemeye ve böbrek taşlarının oluşmasını önlemeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

İçerdiği gıda öğeleri sebebiyle tam bir vitamin deposu olan sarı karpuz; A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum ve potasyum itibarıyla kibar bir meyvedir.

Özellikle prostat kanseri ve his rahatsızlıklarıyla kavgatığı aşina likopen, karpuzda domatesten %40 daha okkalı burada taraf düzenır.

Report this page